Cedral voodrilaua kaitse betooni "õitsemise" eest

„Õitsemine“ on vahel esinev fenomen, mida võib ette tulla kõigil tsemendi baasil valmistatud toodetel. See on ajutine nähtus ning ei avalda toote omadustele pea mingit mõju. Vesi lahustab tootes sisalduvad soolad ning soolalahus tõuseb materjali pinnale. Vee aurustumisel jääb pinnale soolade jälgi. Ebakvaliteetsed materjalid tavaliselt „õitsemise“ põhjuseks ei ole.

Tsement sisaldab teatud hulga vaba lupja. Vee lisamisel saab alguse terve rida keemilisi reaktsioone, tänu millele tsement tardub ja tahkub. Selle tulemusel eraldub veel enam lupja (kaltsiumhüdroksiidi kujul). Soolad lahustuvad vees raskelt, küllastunud lahus aga kergitab soolade kristallid Cedrali pinnale.

„Õitsemise“ peamiseks põhjuseks on vee kogunemine pakendis seisvate Cedrali voodrilaudade vahele või voodrilaudade paigaldamine väga niiskes keskkonnas. Cedrali voodrilaudu soovitatakse hoida kinni kaetult ja maapinnast kõrgemal. Lahtise taeva all hoides ei tohiks piirduda üksnes polüetüleenkilest kattega. Tarvitusele tuleks võtta meetmed, et paigaldamisel vesi mööda Cedrali voodrilaudade tagakülgi ei voolaks. Niiskuse kogunemise vältimiseks jäetakse Cedrali voodrilaudade taha tuulutusvahe.

„Õitsemise“ kestus sõltub setete kvaliteedist ja tüübist ning ümbritseva keskkonna tingimustest. Kogu selle protsessi eest vastutab vesi. Veidi happeline vihmavesi lahustab setteid, eemaldades need Cedrali voodrilaudadelt. Olgugi, et pole võimalik täpselt ennustada, kui kaua aega kulub selleks, et tuul ja vihm „õitsemise“ kõrvaldaks, piisab tavaliselt mõnest päevast halvast ilmast, et Cedrali voodrilauad oma esialgse välimuse tagasi saaksid.

Sooja vee ja pehme harjaga pesemine võib seda protsessi kiirendada, kuid seejuures tuleb olla ettevaatlik, et värvitud pindu mitte kahjustada. Raskesti eemalduvad setted võib puhastada 9,5% äädikhappega. Laske happel mõni minut mõjuda, kuid ärge laske sellel kuivada. Seejärel loputage rohke külma veega. Vajadusel korrake protseduuri. Kahjustuste vältimiseks proovige puhastamist esmalt väikesel pinnal.

Küsi pakkumist